sukurk-savo-legenda-iliustruojame-vaizduote_57_01712151074-124156533e2de36743af38ad0dc374b3.jpg

Sukurk savo legendą: iliustruojame vaizduotę

Pamoką sukūrė - Agnė Karmazienė
  • Pradinis ugdymas
  • Gedimino kalnas

Kaip buvo įkurtas Vilniaus miestas?

Pamokos metu pradinukai prisimena Vilniaus legendas.

Mokytoja trumpai pristato vieną legendą ir pasiūlo vaikams sukurti bei iliustruoti savo legendą apie Vilniaus įkūrimą, Gedimino pilies bokštą. Mokiniai savo kūrybinius darbus pristato klasės draugams. Pamoka gali vykti prie Gedimino bokšto arba parke, žvelgiant į bokštą.

Pamokoje mokiniai ugdysis savo kūrybiškumą ir vaizduotę, lavins darbo grupėje įgūdžius.

Nuotrauka „Made in Vilnius“

Skatinti mokinių kūrybiškumą ir vaizduotę.

1. Pamokos pradžioje mokytoja su mokiniais aptaria saugaus elgesio taisykles. Mokytoja pristato pamokos temą, uždavinius, veiklas. Trukmė 10 min.
2. Klasė keliauja prie Gedimino bokšto. Trukmė priklauso nuo atstumo ir keliavimo būdo.
3. Kolektyvinis darbas. Mokiniai bando prisiminti, kokių Vilniaus legendų žino. Mokytoja papasakoja apie legendų reikšmę, perskaito vieną Vilniaus legendą.
4. Mokytoja paskirsto mokinius į grupes po 2-4 mokinius. Pristato užduotį: sugalvoti savo legendą, susijusią su Vilniaus miestu ar Gedimino bokštu, po to ją iliustruoti. Trukmė 45 min.
5. Baigiamoji dalis. Darbų pristatymai ir refleksija. Trukmė 20 min.

Praeitis, dabartis, ateitis

Senamiesčio seniūnija, Gedimino kalnas