lietuvos-voru-pasaulis_57_01713171868-87ee745aee3b56e0656f6cd13b87957b.jpg

Pamoką sukūrė - Irma Ogylbienė
  • Gamta,
    Pritaikytos programos
  • Barboros Radvilaitės g. 8A, Vilnius, 01143 Vilniaus m. sav.
  • 45 min

O gal vorai visai nebaisūs?

Pamoka skirta nežymų ir vidutinį intelekto sutrikimą turintiems mokiniams, kuriems ypač sunku išbūti vienoje vietoje bei autizmo spektro mokiniams.

Veiklos skatina mokinius tyrinėti aplinką, pažinti mažiausius jos gyventojus ir, juos labiau pažįstant, nugalėti vorų baimę. Pamokos metu vaikai tyrinėja vorus, pildo tyrinėjimų lapus, taip pat atlieka kūrybinę užduotį, kuri leidžia į voratinklius pažvelgti kitaip ir žaismingai.

Veiklų įvairovė leidžia geriau atskleisti mokinių gebėjimus ir didina įsitraukimą į pamoką. Jei klasėje yra labai žemų gebėjimų vaikų, mokytojas vietoj tyrinėjimo lapų gali atspausdinti voro trafaretą ir pasiūlyti mokiniui jį nuspalvinti pagal pavyzdį iš informacijos lapų.

Pamokoje mokiniai dirba grupėmis, kiekviena jų turi tyrinėjimo rinkinius, kuriuos sudaro: priemonės kiekvienam mokiniui - atspausdintas užduočių lapas pagal jo gebėjimus, spalvoti pieštukai, rašikliai; priemonės grupei - informacinė medžiaga apie vorus, padidinimo stiklas, liniuotė; kūrybinei užduočiai atlikti reikalingi siūlai.

Pamokoje skatinamas mokinių komandinis darbas, lavinamas kūrybiškumas.

„Vida Press“ nuotraukoje vapsvavoris iš https://shorturl.at/alC05.

Tyrinėjant vorus, padėti mokiniams nugalėti vorų baimę.

1. Pamokos įvadas. Mokiniai supažindinami su užduotimi. Paskirstomi grupėmis, kiekvienai grupei išdalinami tyrinėjimo rinkiniai ir paskirstomos erdves parke.
2. Mokiniai atlieka užduotį, mokytojas stebi grupių darbą, prireikus padeda.
3. Atlikę užduotį, visi susirenka nurodytoje vietoje. Kiekviena grupė pristato atliktus darbus.
4. Mokytojas žodžiu įvertina mokinių darbą.
5. Mokytoja pristato kūrybinę voratinklio gaminimo užduotį.
6. Mokiniai pina voratinklį (apie 15-20 min.)
7. Mokiniai išrenka gražiausia voratinklį.
8. Pamokos aptarimas.

Žmogaus ir aplinkos dermė

Senamiesčio seniūnija, Barboros Radvilaitės g. 8A, Vilnius, 01143 Vilniaus m. sav.