foto-kavine_1700729116-6331f822689ae5d41cb26ebfe7a5d6a6.jpg

Tyrinėjame miesto gatvę per kvapus

Pamoką sukūrė - Danguolė Mituzienė
  • Pradinis ugdymas,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Jono Basanavičiaus g. 44, 03116 Vilnius

Ar atpažįstame mus supančius kvapus?

Pamokos metu vaikai kuria gatvės „portretą“ iš kvapų. Pamoka vyksta Jono Basanavičiaus gatvėje, aplankant keturias stoteles: gėlių turgų, prie Automobilių kelių direkcijos, kepyklėlę ir kirpyklą. Vaikai uodžia tai vietai būdingus kvapus, juos įvardina.

Grįžę į klasę, mokiniai dalijasi įspūdžiais ir geria vyšnių arbatą, kurią labai mėgo Jonas Basanavičius.

Pamoka gali vykti bet kurioje Vilniaus gatvėje. Mokytojas turėtų apgalvoti ir parinkti stoteles, kuriose vyrauja skirtingi kvapai (pvz., žuvies ir gėlių turgus, poliklinika, kepyklėlė, kavinė, kirpykla, valgykla ir pan.).

Nuotrauka Imad786 iš https://unsplash.com

Atpažinti ir įvardyti skirtingose vietose užuodžiamus kvapus.

Įvadinė dalis (15 min.) klasėje arba pirmoje maršruto stotelėje, S. Konarskio gėlių turgelyje. Mokytoja pristato užduotį - sukurti J. Basanavičiaus gatvės „portretą“ iš kvapų.
Pagrindinė dalis (60 min.) tyrinėjimo veikla keturiose gatvės vietose: gėlių turguje, prie Automobilių kelių direkcijos, kepyklėlėje ir kirpykloje.
Baigiamoji dalis (15 min.) klasėje. Refleksija prie vyšnių arbatos, kurią labai mėgo Jonas Basanavičius.

Saugus bei sveikas asmuo ir bendruomenė

Naujamiesčio seniūnija, Jono Basanavičiaus g. 44, 03116 Vilnius