don-kichotas-pilaiteje_57_01684335632-ef020c185c3950aeda6dd36114479499.jpg

Pamoką sukūrė - Loreta Kindurienė
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Piliakalnio g. 10, LT-06229 Vilnius

Ar vilnietis kovoja su vėjo malūnais?

Nemarus Miguelio de Servanteso kūrinys „Don Kichotas" gali atsiskleisti naujomis spalvomis. Romanas laikomas šedevru, o legendinė Don Kichoto kova su vėjo malūnais - klasika.

10 - os klasės mokiniai dalyvaus lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje Pilaitėje.

Įkvepianti pamokos aplinka, prieš akis matomas, apžiūrėtas, aptartas vėjo malūnas, siejamas su literatūriniu kūriniu „Don Kichotas" turėtų mokiniams palikti įspūdį ir tikimybę greitai kūrinio nepamiršti.

Idėja pamokai - eiti skaityti kūrinio ištraukas balandžio 23 dieną, kai visame pasaulyje visą dieną ar net parą yra garsiai skaitomas "Don Kichotas" - nemirtingų simbolių ir metaforų pasaulį vaizduojantis kūrinys.
Minėdami balandžio 23-iąją - vieno didžiausių Renesanso rašytojo mirties dieną - ispanai įprastai per 24 valandas sugeba perskaityti bene visus senstančio hidalgo iš La Mančos žygius.

Nuotr. drožėjo Stanislavo Milaknio skulptūra „Don Kichotas ir Sanča Pansa“ (1974 m.)

Analizuoti ir aptarti vizualizuojamą literatūrinį kūrinį, išsiaiškinti informaciją apie vėjo malūnus.

Pamoka vyksta Pilaitėje. Senosios Pilaitės dalyje stovi net keli malūnai – vandens malūnas ir vėjo malūnas.

Mokinių klausiama, ką jie žino apie vėjo malūnus: kam jie buvo skirti, kokiu laikotarpiu buvo intensyviai naudojamasi vėjo malūnais, koks vėjo malūnų veikimo principas ir kt.

Mokiniai ankstesnėse lietuvių kalbos ir literatūros pamokose jau yra nagrinėję Miguelio de Servanteso kūrinį „Don Kichotas".
Prisimenama viena įsimintiniausių kūrinio vietų - Don Kichoto kova su vėjo malūnais. Diskutuojama, kokia paslėpta prasmė yra posakyje „kova su vėjo malūnais".

Diskusija.
Refleksija.
Namų darbas: pastraipa tema „Kas yra šiuolaikinis Don Kichotas"?

Literatūros integralumas, meniškumo ugdymas, kalbiniai, kultūriniai gebėjimai

Pilaitės seniūnija, Piliakalnio g. 10, LT-06229 Vilnius