prekybos-zmonemis-formos-atpazinimas-ir-pagalba_57_01711610193-ea0243bbaff64c085c59398a30d9033f.jpg

Prekybos žmonėmis formos, atpažinimas ir pagalba

Pamoką sukūrė - Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija
  • Pilietiškumas,
    KITA,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Šventaragio g. 2
    Įmonės atstovas

Ar aš galiu sumažinti prekybą žmonėmis?

Pamokos metu mokiniai bus supažindinti su prekybos žmonėmis formomis, jų įvairove, aukų verbavimo būdais ir atpažinimo ženklais, reagavimo būdais.

Moksleiviai sužinos, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie šios grėsmės mažinimo. Pamokoje ugdomas jaunuolių pilietiškumas, atsakomybė už save ir kitą.

Pamoką ves Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro Veiklos koordinavimo ir kontrolės valdybos Prevencijos skyriaus vyriausioji tyrėja, turinti ilgametę patirtį prekybos žmonėmis prevencijos srityje.

Pamokos trukmė - apie 1 val.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Sužinoti apie prekybos žmonėmis požymius ir reagavimo būdus.

1. Lektorė supažindina su prekybos žmonėmis apibrėžimu ir formomis.

2. Aptariami pagrindiniai prekybos žmonėmis atpažinimo ženklai ir reagavimo būdai, įtarus prekybą žmonėmis.

3. Moksleiviai atlieka praktines užduotis, kurios padės geriau suprasti, kaip atpažinti prekybos žmonėmis atvejus ir kaip elgtis, pastebėjus įtartiną veiklą.

4. Kartu su lektore mokiniai nagrinėja tikras istorijas, kurios padės geriau suprasti temos svarbą ir aktualumą.

5. Aptariamos pagalbos ir paramos galimybės asmenims, nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis.

6. Pamoka užbaigiama bendra diskusija ir trumpu testu, skirtu patikrinti įgytas žinias.

Pilietiškumo

Nusikalstama veikla. Žmogaus teisių pažeidimai. Saugus ir sveikas asmuo ir bendruomenė

Senamiesčio seniūnija, Šventaragio g. 2