pabegusiu-spalvu-detektyvas_57_01713795242-8b6ab46a7e339999df4cab894196af0e.jpg

Pritaikytos programos
  • Lakštingalų g. 8
  • iki 45 min

Ar į plakatą grįš spalvos?

Tai orientacinė veikla (matematikos atitikmuo) mokiniams, turintiems didelių specialiųjų ugdymo(si) poreikių. Pamoka skirta rūšiavimo pagal spalvą įgūdžių įtvirtinimui.

Pamokoje keliama intriga - iš plakato dingo spalvos! Mokiniai-detektyvai mokyklos kieme ir artimoje gamtoje ieško reikiamų spalvų, renka gamtines medžiagas ir priskiria jas konkrečiai, plakate pavaizduotai, spalvai. Pertraukėlės metu surenka gamtoje pastebėtas šiukšles.

Pamokos veiklos skatina vaikus padėti vieni kitiems, bendradarbiauti. Pratina tausoti gamtą, ugdo judėjimo gamtoje įpročius.

Užduotis galima pateikti visai klasei ar individualizuoti, priklausomai nuo vaikų gebėjimų. Kai kuriems mokiniams prireiks mokytojos ar asistentės pagalbos. Jei mokiniai savarankiškesni, sugeba geriau koncentruoti dėmesį - tokią pamoką galima vesti Vilniaus senamiestyje ar Bernardinų sode.

Nuotraukos šaltinis https://shorturl.at/iwzI9.

Įtvirtinti rūšiavimo pagal spalvą įgūdžius.

Motyvacinė dalis: paskelbiama, kad būsime detektyvais, ieškosime iš plakato dingusių spalvų. Apsirengiame, einame į kiemą.

Pagrindinė dalis:
1. Mokyklos aplinkoje mokiniai ieško spalvų pagal pavyzdį, radę parodo mokytojai.
2. Miške mokiniai nuskina po lapelį ar žiedelį, priklijuoja plakate šalia tokios pat spalvos. Pasakome spalvų pavadinimus.
3. Pertraukėlė - surenkame matomas šiukšles, pasidžiaugiame gražiu mišku.
4. Tęsiama spalvų paieška, kol surandamos visos plakate pavaizduotos spalvos.

Refleksija: stebime plakatą, pamatome kiek daug spalvų gamtoje. Detektyvai atliko savo darbą - surado dingusias spalvas! Mokytoja įvertina mokinių darbą žodžiu ir simboliniais paveikslėliais. Mokiniai įsivertina – paploja sau ar pasidžiaugia savimi taip kaip sugeba. Grįžtame mokyklą.

Spalvos, Gamtosauga

Antakalnio seniūnija, Lakštingalų g. 8