charlotte-bronte-dzeine-eir_57_01698759287-efbd8006a7017e344875a847b747643a.jpg

Kasdien nauja Šarlotės Brontės „Džeinė Eir“

Pamoką sukūrė - Gintaras Tubelis
  • KITA,
    Anglų k.
  • VU teatro salė

Kodėl romanas „Džeinė Eir“ vis dar atrodo toks naujas?

Prieš šimtą metų Virdžinija Vulf (Virginia Woolf), minėdama Šarlotės Brontės (Charlotte Bronte) šimtmetį, prisėdo dar kartą perskaityti „Džeinę Eir“. Ji manė, kad knyga atrodys pasenusi, bet ji taip patraukė ir sujaudino, kad niekaip nepajėgė atsiplėšti. Perskaičiusi negalėjo suvokti, kaip Šarlotė Brontė galėjo sukurti tokį romaną, kuris, net praėjus tiek metų, atrodo toks naujas.

Pamokos metu kartu su mokiniais ieškosime romano „naujumo“, aktualumo priežasčių. Mokiniai, dirbdami grupėse, analizuos Šarlotės Brontės romano „Džeinė Eir“ ištrauką, sukurs jai scenarijų, pasiskirstys vaidmenimis, apipavidalins sceną, pasirinks tinkamą aprangą ir suvaidins ištrauką scenoje.

Mokiniai lavins gebėjimus analizuoti literatūrinę ištrauką, vizualizuoti tekstą ir pritaikyti jį scenarijui, dirbti scenoje.

Pamoka gali vykti VU teatro salėje ar kitoje teatrinėje erdvėje. Erdvę galite užsakyti ir per mūsų platformą.

Pamokos autoriai: teatro mokytojas metodininkas Gintaras Tubelis ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Jolanta Liubkevič.

Parašyti scenarijų knygos ištraukai ir suvaidinti ją scenoje.

Anglų kalbos pamokose: Reading the passage and its analysis.

Teatro pamokose analizuosime knygos autorės Šarlotės Brontės (Charlotte Bronte) biografiją ir jos sukurtas herojes.

Integruotos pamokos metu vyksta paruoštų darbų pristatymas, komentavimas, aptarimas, įsivertinimas ir vertinimas.
Klasės draugai vertina atlikto darbo kokybę, originalumą, įtaigą.
Galutinis vertinimas susideda iš mokinių ir mokytojų suminio vertinimo.

Kūrinio analizė.

Senamiesčio seniūnija, VU teatro salė