architekturos-stiliai-vilniuje_57_01701759775-84bca3c0a9435f3d276f78ea2b5965de.jpg

Architektūros stiliai Vilniuje

Pamoką sukūrė - Milda Matusevičienė
  • Dailė,
  • Šeimyniškių g. 17

Kokius architektūros stilius galime rasti Vilniuje?

Gotika Vilniuje.
Kur dingo Šv. Kazimiero bažnyčios kupolas?
Kodėl L. Stuokai-Gucevičiui reikėjo imtis Katedros rekonstrukcijos?
Brutalizmas ir istorizmas? Taip, yra tokie architektūros stiliai.

Pamokos metu klasė su mokytoju keliauja po Vilniaus miestą ir mokosi „gyvai“ atpažinti architektūros stilius. Aplanko mokytojo numatytus objektus, sužino apie kiekvieno objekto architektūros stilių, pastato istoriją. Lankomus objektus, jų kiekį ir seką galima pasirinkti pagal poreikį.

Mokiniai susipažįsta su penkiais architektūros stiliais, kurių pavyzdžius galima rasti Vilniaus mieste.

Po apžvalginės dalies mokiniai atlieka parengtas užduotis, reflektuoja.

Iliustracijos šaltinis https://www.vle.lt/straipsnis/vilniaus-katedra-ir-varpine/

Gebėti atpažinti ir apibūdinti bent 3 iš 5 architektūros stilių.

1. APŽVALGINĖ DALIS. Mokiniai kartu su mokytoju keliauja mieste, aplanko numatytus objektus: Sporto rūmus, Lietuvos Mokslų Akademijos rūmus, Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra baziliką, Šv. Kazimiero bažnyčią, Šv. Onos bažnyčią. Mokytojas pristato kiekvieno pastato architektūros stilių, jo esminius bruožus, supažindina su pastato istoriją.

2. UŽDUOČIŲ ATLIKIMAS. Po ekskursijos mokytojas suskirsto mokinius į grupes, išdalina užduočių lapus. Mokiniai, dirbdami grupėmis, atlieka užduotis: atpažįsta matytų pastatų fragmentus, nustato nuotraukose pateiktų pastatų architektūros stilius, ieško daugiau pastatų pagal nagrinėtus stilius.

3. UŽBAIGIMAS. Įsivertinimas, refleksija.

Gotika, barokas, klasicizmas, istorizmas, sovietinis modernizmas.

Senamiesčio seniūnija, Šeimyniškių g. 17