okupuoti-islikimo-ir-pasipriesinimo-taktikos_57_01718199878-c4ebe04a4ef0a2ea4b3c7f1f08ee8012.png

Okupuoti: išlikimo ir pasipriešinimo taktikos

Pamoką sukūrė - LR Krašto apsaugos ministerija
  • Istorija
  • Giedraičių g. 41
    Įmonės atstovas

Kaip išgyventi okupacijos sąlygomis ir kokios pasipriešinimo galimybės?

Lietuvos išgyventų okupacijų patirties ir prieš gyventojus vykdyto teroro (nuo XVIII a. pab. iki XX a. pab.) apžvalga. Tarptautiniai pavyzdžiai. Rezistencijos taktikos.
Pritaikant aptartas atvejų analizes, mokiniai rengs memus pasipriešinimo tematika.

Pamoka vyks naujose ir moderniose Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpose, kurios įsikūrusios Giedraičių g. 41
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Sužinoti, su kuo tekdavo susidurti okupuotų šalių gyventojams, ką tenka išgyventi bendraamžiams mūsų dienomis vykstančio karo prieš Ukrainą sąlygomis. Kaip pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, kokios galimybės dalyvauti pasipriešinimo judėjime.

Įvadas: priminimas apie mūsų šalies išgyventas okupacijas, pasipriešinimo judėjimus. Trumpas tarptautinio konteksto aptarimas, kitų šalių pavyzdžių pateikimas.
Veikla: analizuodami konkrečius pavyzdžius, dirbs poromis, kurdami memus rezistencijos tema.
Apibendrinimas: kartu su mokiniais apibendrinamos įgytos žinios.
Refleksija: mokiniai kartu aptaria išgirstą informaciją, įvertina sukurtus memus / motyvatorius / demotyvatorius.
Vertinimas: formuojamasis. Pastebimi ir paskatinami aktyviai dalyvavę mokiniai.
Namų darbas: perskaityti pasiūlytą literatūrą.

Pilietiškumo

Pagrindinės demokratijos vertybės ir principai, įstatymo viršenybė, teisingumo principai. Taikaus sambūvio kūrimas ir stiprinimas. Istorinė patirtis

Šnipiškių seniūnija, Giedraičių g. 41