valstybiu-pazinimo-zenklai-vilniuje-ir-paryziuje_57_01674412309-b39c170ea63c2c2b8e39ec989050d3a3.png

Valstybių pažinimo ženklai Vilniuje ir Paryžiuje

Pamoką sukūrė - Edita Dailidienė
  • Istorija
  • Totorių g. 28

Ar valstybingumo ženklai yra panašūs skirtingose valstybėse?

Vilnius ir Paryžius du dideli ir žinomi Europos miestai, dvi sostinės, kurios turi daug skirtumų, bet nemažai ir panašumų nelengvame, tačiau sėkmingame valstybės susikūrimo kelyje.
Valstybės pažinimo centre mokiniai susipažins su Lietuvos valstybės valdymu, galės pasinaudoti edukacinėmis erdvėmis ir edukacinėmis priemonėmis. Mokiniai atliks užduotis naudodami google maps koordinates, suras ir palygins dviejų valstybių svarbiausius valstybingumo ženklus, atsakys į klausimą ar valstybingumo ženklai yra panašūs skirtingose valstybėse, susipažins su Paryžiaus svarbiausiais objektais ir mokysis juos įvardinti prancūziškai.
Pamoką galima vesti ir kitoje pasirinktoje erdvėje.

Atpažinti istorinius ir kultūrinius objektus ir juos įvardinti prancūziškai. Ieškoti ryšių ir palyginti Lietuvos ir Prancūzijos valstybių kūrimosi ženklus.

Temos pristatymas.
Mokytojas paprašo trumpai pristatyti Vilnių ir Paryžių.
Mokinių supažindinimas su dviejų sostinių istorine raida.
Užduoties pristatymas, pasiskirstymas į grupes.
Darbas porose/grupėse su „google maps“ programa.
Užduotis prancūzų kalba.
Surinktos medžiagos pristatymas klasei.
Refleksija.

Pilietiškumo

Šiuolaikinės Lietuvos valdymas, UNESCO paveldas, istorinis ir kultūrinis paveldas Vilniuje ir Paryžiuje, gyvenamoji aplinka, mano miestas

Senamiesčio seniūnija, Totorių g. 28