pavasario-gamtos-vaistinele_57_01713762575-1c9b1190cb0edfaa72cc2eb859a7cb7c.jpg

Pradinis ugdymas
  • Trakų Vokės dvaro parkas
  • 3 val.

Ar pažįsti vaistinius augalus?

Patyriminė pamoka, kurioje integruotos gamtos mokslų, etikos, lietuvių kalbos, dailės disciplinos. Mokiniai susipažįsta su augalų pasauliu, stebi gamtą, ugdosi sąmoningumą, dėmesingumą. Ir, žinoma, aktyviai juda gryname ore.

Mokytoja papasakoja apie lietuvių etnomedicinos tradicijas, kad žmogus gali semtis jėgų iš gamtos, o augalai turi gydomųjų savybių.

Moksleiviai komandose po penkis ieško vaistinių augalų pagal medžiagoje pateiktą herbariumą. Susipažįsta su jų išvaizda ir gydomosiomis savybėmis. Vyksta komandų veiklų pristatymai, refleksijos, įsivertinimas.

Sugrįžę visi vaišinasi žolelių arbata iš surinktų vaistažolių.

Pamokos pratęsimui, mokiniai gali nupiešti įsimintus vaistinius augalus, surengti klasėje „Pavasario vaistinėlės“ parodą.

Pamoka sukurta Trakų Vokės dvaro parke, tačiau gali vykti bet kurioje gamtinėje aplinkoje, kur yra žydinčių vaistinių augalų.

Nuotrauka pamokos autorės.

Pažinti vaistinius augalus ir jų gydomąsias savybes.

1. Įvadas (20 min.). Apžiūrimi herbariumai, ankstyvą pavasarį žydinčių augalų fotografijos. Pristatoma pamokos eiga, užduotys, mokiniai suskirstomi į komandas, kapitonai ištraukia po kortelę su 5 augalais, išdalinami užduočių lapai. Saugaus elgesio gamtoje instruktažas.

2. Vykstama į artimą parką. Mokytoja supažindina su vaistažolių rinkimo etika, papasakoja apie lietuvio ir augalų pasaulio ryšį. Komandos iš kortelių susipažįsta su savo augalų aprašymais, ieško reikiamų augalų. Juos radę pildo užduočių lapus. (40 min.)

3. Dėmesingo įsisąmoninimo pertraukėlė (10 min.)

4. Komandų veiklų pristatymai (25 min.)

5. Apibendrinimas, refleksija (5 min.)

6. Įsivertinimas. „Kahoot“ viktorina „Ankstyvą pavasarį žydintys augalai“ (15 min.)

7. Arbatos iš surinktų žolelių ragavimas (10 min.)

Galimas pamokos pratęsimas - dailės pamokoje nupiešiant pasirinktą vaistinį augalą (45 min.)

Augalai. Sveikas ir saugus žmogus

Panerių seniūnija, Trakų Vokės dvaro parkas