pamoka-vyriausybeje_57_01711619562-24de550ff42a6efeac8d67d3bd399948.jpg

• Pilietiškumas
  • Gedimino pr. 11
    Įmonės atstovas

Ar Ministrės Pirmininkės patarėjai tik patarinėja?

Pamokos metu mokiniai turi išskirtinę galimybę apsilankyti Vyriausybės rūmuose, susitikti su Ministrės Pirmininkės patarėjais ir stebėti Vyriausybės posėdžio atidarymą.

Mokiniai sužinos apie Ministro Pirmininko patarėjo darbą arba vyks gyva diskusija su vienu iš patarėjų. Galima diskutuoti pasirinkta tema, kurią mokytojas nusiųs prieš pamoką, arba pagal patarėjų kuruojamas sritis:

- AISTĖ KAIRIENĖ - apie švietimo ir mokslo klausimus, savivaldos svarbą, sprendimų priėmimą, susitarimus dėl ilgalaikių tikslų: mokyklos, miesto, valstybės lygiu, savanorystę, NVO.
- DALIUS KRINICKAS - apie aplinkos apsaugą, susisiekimo ir energetikos klausimus, aplinkosaugą (tikslus ir pagrindines strategines kryptis), vandens valdymą, klimato kaitą.
- GALINA VAŠČENKAITĖ - apie santykių su Rytų kaimynais ir paramos demokratijai klausimus, Lietuvos paramą Ukrainai. Galima diskusija tema „Kodėl Ukraina turi nugalėti ir ką aš galiu padaryti dėl pergalės?“
- LAURA LIUTVINSKIENĖ - apie santykius su Lietuvos Respublikos Seimu, Ministro Pirmininko patarėjo darbą.

Po šio susitikimo moksleiviai dalyvaus Vyriausybės posėdžio atidaryme, kuriam pirmininkauja Ministrė Pirmininkė.

Pamoka vyksta trečiadieniais, Vyriausybės posėdžių dieną. Mokinius pasitiks ir lydės Vyriausybės komunikacijos departamento atstovas.

SVARBU: maloniai prašome registruotis pamokai ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki pageidaujamo laiko. Sulaukus pamokos rezervacijos patvirtinimo, būtina iš anksto kontaktiniu el. paštu pateikti visų atvykstančiųjų sąrašą, o atvykus turėti asmens tapatybės dokumentą (pvz.: asmens tapatybės kortelę, pasą, mokinio pažymėjimą).
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla.

Pamokos planas:
11:30 - 12:30 val. Pamokos dalyvius Vyriausybės rūmų vestibiulyje pasitiks Vyriausybės komunikacijos departamento atstovas. Jis supažindins su rūmų erdvėmis, architektūra, papasakos apie Vyriausybės veiklą.
12:30 - 13:00 val. Susitikimas su Ministrės Pirmininkės patarėjais, atsižvelgiant į jų užimtumą ir galimybes.
13:00 - 13:10 val. Vyriausybės posėdžio, kuriam pirmininkauja Ministrė Pirmininkė, atidarymo stebėjimas* (iki 10 min).

*Pastaba. Įprastai pamoka trunka iki 1:45 val. Tačiau gali būti, kad Vyriausybės posėdis prasidės vėliau nei suplanuota, tad įvertinę šią riziką, pamokos organizatoriai nurodo ilgesnį pamokos laiką - iki 2:15 val.

Pilietiškumo

Lietuvos Respublikos Vyriausybė