vilniaus-istorija-dailes-kuriniuose_57_01710501655-9fe168050bdbe268a3929dbb0b0bfe64.jpg

Vilniaus istorija dailės kūriniuose

Pamoką sukūrė - Tartle muziejus
  • Dailė,
  • Užupio g. 40
    Įmonės atstovas
  • 45 min

Ką pasakoja Vilniuje ir Vilniui kūrusių menininkų darbai?

Pamokos metu mokiniai leisis į kelionę po skirtingų epochų ir politinių santvarkų, įvairiatautį bei daugiakonfesį Vilnių, kurį mokysis pažinti per meno kūrinius.

Pamoką ves dailės istorikė. Kartu su ja mokiniai atras pradingusio, užmiršto, sufantazuoto ir galbūt būsimo Vilniaus miesto vaizdinius ir jo naratyvus. Mokysis meno kūriniuose įžvelgti ne tik potėpius, stilius ir kryptis, bet ir suprasti skirtingų epochų pasaulėžiūrą, miesto ar šalies istorijos fragmentus.

Apžiūrėdami Vilniuje ir Vilniui kūrusių menininkų darbus ir kitą ekspoziciją, mokiniai su profesionalo pagalba interpretuos meno kūrinus supantį socialinį ir kultūrinį kontekstą.

Pamoka vyks Lietuvos meno pažinimo centre TARTLE veikiančioje parodoje „Vilniaus laikas“. Mokiniai turės galimybę apžiūrėti daugiau nei 200 eksponatų nuo XV iki XXI a. Tai tapybos ir grafikos darbai, skulptūriniai projektai, fotografijos, miesto planai, smulkieji spaudiniai, auksakalių dirbiniai, istoriniai dokumentai ir kt.

Pamoka skiriama Vilniaus 700 metų gimtadieniui.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Skatinti Vilniaus miesto istorijos pažinimą, ugdyti dailės kūrinių analizės bei interpretacijos įgūdžius.

1. Įvadas. Trumpas parodos ir pamokos eigos pristatymas.
2. Atrinktų dailės kūrinių iš skirtingų istorinių laikmečių pristatymas, analizė.
3. Meno kūrinius supančio socialinio ir kultūrinio konteksto interpretavimas su dailės istorike.
4. Užduotis: mokiniai pasidalina grupėmis ir savarankiškai interpretuoja pasirinktą kūrinį.
5. Refleksija, apibendrinimas.

B2. Savitai aiškina ir komentuoja savo ir kitų sukurtus dailės kūrinius.

Senamiesčio seniūnija, Užupio g. 40