mokomes-planuoti-gimtadienio-islaidas_57_01714384892-d4d7a4e75687bcc7d751de903808952a.jpg

Mokomės planuoti gimtadienio išlaidas

Pamoką sukūrė - Renata Piotrovska
  • Matematika,
    Pradinis ugdymas,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Kedrų g. 4, Vilnius, 03116
  • 45 min

Kiek kainuoja mano gimtadienio vaišės?

Pamoka skirta praktiškai įtvirtinti vaikų žinias apie pinigų reikšmę žmogaus gyvenime, ugdyti naudojimosi pinigais įgūdžius.

Antrokai grupelėse mokysis apskaičiuoti savo gimtadienio vaišių krepšelį. Bandys atspėti mokytojo pateiktų prekių kainas ir jas pasitikrins parduotuvėje, sudarys savo pirkinių sąrašą, įvertins prekių kainas, suskaičiuos bendrą kainą.

Grįžę į klasę, mokiniai kūrybiškai pristatys savo sudarytą pirkinių krepšelį ir skaičiavimo rezultatą.

Pamokoje ugdomi skaičiavimo, analizavimo, apibendrinimo įgūdžiai, mokomasi dirbti komandoje. Mokiniai įgyja pradines žinias apie finansinį raštingumą.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/anBY2.

Įtvirtinti skaičiavimo įgūdžius, ugdyti finansinį raštingumą.

1. Diskusija, ką mokiniai žino apie pinigus ir kam jie naudojami.
2. Pokalbis apie atsakingą elgesį su pinigais, finansinio raštingumo pradžiamokslis.
3. Mokytojas vaikus paskirsto į grupes ir paskelbia užduotis.
4. Pirma užduotis: mokiniai bando atspėti mokytojos pateiktų prekių kainas. Užduočių lape užrašo pateiktų prekių kainas, kurias vėliau pasitikrins parduotuvėje.
5. Antra užduotis: mokiniai sudaro savo vaišių krepšelį, keliauja į parduotuvę, suranda ir pasižymi prekių kainas, suskaičiuoja krepšelio sumą.
6. Apibendrinimas. Darbo rezultatą grupelės kūrybiškai pristato klasės draugams. Reflektuoja, ką naujo sužinojo, kas labiausiai patiko.

Skaičiai ir skaičiavimai. Asmeniniai tobulėjimo tikslai

Naujamiesčio seniūnija, Kedrų g. 4, Vilnius, 03116