trupmenos-vilniaus-saligavyje_57_01707901473-81eb2f55de6d9907d5767ffd680d4c55.jpg

Piešiame trupmenas

Pamoką sukūrė - Irma Ogylbienė
  • Matematika,
    Pritaikytos programos
  • Verkių g. 62
  • iki 45 min

Kur galima panaudoti trupmenas?

Pamoka skirta 10-13 metų mokiniams, turintiems nežymų intelekto sutrikimą.

Jos metu mokiniai ant šaligatvio plytelės atvaizduoja mokytojo pateiktas trupmenas, jas užpildo įvairiais ornamentais, spalvomis. Taip mokiniai įtvirtina žinias apie trupmenas, lavina kūrybiškumą. Mokiniai taip pat susipažįsta su artima mokyklos aplinka, ugdo bendravimo gebėjimus.

Svarbu, kad šios užduoties atlikimui mokytojas parinktų tinkamą vietą. Ji turi būti saugi mokiniams, parinkta atitinkamai pagal vaikų sutrikimus (pvz.pakankamai rami, kad netrikdytų jautrių mokinių), ant šaligatvio turi būti galima piešti nepažeidžiant miesto tvarkos.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Kūrybiškais metodais įtvirtinti žinias apie trupmenas.

1. Mokytojas su mokiniais ateina į pasirinktą pamokos vietą. Mokytojas išdalina kreideles ir parodo mokinio darbo erdvę ant šaligatvio.

2. Mokytojas išdalina užduočių korteles ir paaiškina užduotį.

3. Mokiniai atlieka užduotis, t.y. kortelėse nurodytas trupmenas atvaizduoja ant šaligatvio plytelių.

4. Mokiniai kartu su mokytoju peržiūri atliktus darbus. Aptaria, kas pavyko geriausiai.

Trupmenos ir dalys

Žirmūnų seniūnija, Verkių g. 62