triju-kryziu-kalnas-ir-paslaptinga-kreivoji-pilis_57_01715710365-ff3b1be946dda4037ad67df3b2cbb5df.png

Trijų kryžių kalnas ir paslaptinga Kreivoji pilis

4.5
Maksimalus dalyvių skaičius: Neribojamas
Pamoką sukūrė - Laima Dešukaitė
  • Matematika,
    Istorija,
    Pradinis ugdymas
  • Trijų Kryžių kalnas

Kas yra Kreivoji pilis?

Mokiniai pamokos metu susipažins su svarbiu Lietuvos simboliu - Trijų kryžių kalnu. Sužinos jo istoriją, laiko juostą, diskutuos apie tai, kaip jis keitėsi.

Atlikdami paruoštas užduotis, vaikai dar giliau pažins artimas vietoves ir Vilniaus simbolius. Sukurtos užduotys ne tik gilina dalykines žinias, bet ir skatina pajudėti. Tad pamokos pabaigoje moksleiviai žinos ir Trijų kryžių kalno istoriją, ir kiek laiptelių iki jo reikia užlipti!

Viršelį sukūrė pamokos autorė.

Sužinoti Lietuvai svarbių simbolių atsiradimo istoriją.

1. Mokytoja praveda sudominimo veiklą Trijų kryžių kalno papėdėje, prie laiptelių. Išdalina mokiniams dalomąją medžiagą.
2. Visi kartu pradeda lipti į kalną, kopdami atlieka pirmą užduotį - skaičiuoja laiptelius.
3. Ant kalno moksleiviai klausosi mokytojos pasakojimo apie Trijų kryžių kalno ir Kreivosios pilies istoriją, diskutuoja kartu ieškodami atsakymų į pateiktus klausimus.
4. Mokiniai individualiai arba grupėse užbaigia jiems skirtas užduotis ir keliauja į Kalnų parką.
5. Atlieka paskutiniąją užduotį - skaičiuoja Kalnų parko suolelius. O paskui ant jų skaniai užkandžiauja!

Praeities tyrinėjimas. Lietuvos valstybės simboliai ir jų reikšmė. Gyvenamosios vietovės istorija. Aš - praeities tyrinėtojas.

Verkių seniūnija, Trijų Kryžių kalnas