katedros-aikstes-laipteliu-aukstis_57_01707381131-ed154185bded29d099199c6d9b81b2bf.jpg

Matuojame laiptelių aukštį

Pamoką sukūrė - Irma Ogylbienė
  • Matematika,
    Pritaikytos programos
  • Katedros a. 2 01143 Vilnius
  • iki 45 min

Koks Katedros aikštės laiptelių aukštis?

Pamoka skirta 11-13 metų amžiaus mokiniams su nežymiu intelekto sutrikimu. Ugdomos mokinių pažinimo, komunikavimo kompetencijos.

Katedros aikštėje mokiniai matuoja laiptų aukštį ir lygina gautus rezultatus. Atlikdami praktinę grupinę užduotį, mokiniai įtvirtina savo žinias bei matavimo įgūdžius. Mokosi dirbti nedidelėse komandose, orientuotis aplinkoje.

Pamokai gali būti pasirinkta ir kita vieta su skirtingo aukščio laipteliais, bet reikėtų atkreipti dėmesį, kad visiems užtektų erdvės, jeigu klasė didesnė.

Nuotrauka iš https://shorturl.at/pvNOX

Matuoti aukštį ir jį palyginti, mokytis bendradarbiavimo.

1. Su mokiniais nuvykstame į Katedros aikštę ar kitą vietą su laiptais, kur bus atliekama užduotis.
2. Mokinius suskirstome į grupes po 2-3.
3. Išdaliname žemėlapius ir duomenų lenteles, kuriose bus surašomi duomenys, bei matavimo įrankius (liniuotes, metrus).
4. Mokiniai atlieka matavimo užduotį.
5. Surinktų duomenų aptarimas ir įvertinimas.

Matavimo vienetai

Senamiesčio seniūnija, Katedros a. 2 01143 Vilnius