kuriame-zemes-mena_57_01701327962-849cb1a505077e104bee2e57d8b79039.png

• Dailė,
    Technologijos
  • Bernardinų sodas

Kaip gamtos objektai gali tapti meno kūriniu?

Pamokos metu mokiniai susipažins su žemės menu, jo pavyzdžiais. Dirbdami komandose ir naudodami tik gamtoje randamas medžiagas (šakas, lapus, žemę, sniegą, ledą, akmenis ir kt.) sukurs gamtos meno kūrinį.

Pamoka ugdo kūrybiškumą, bendradarbiavimą, jautrumą gamtai. Moko pastebėti supančios aplinkos grožį, ugdo tvarų požiūrį į vartojimą.

Pamoka gali vykti bet kuriame Vilniaus parke, miške.

Pamokos autoriai: technologijų mokytoja Ramunė Guogytė ir vyr. technologijų mokytoja Ilona Kaminskienė.

Iliustracijai ir pamokos medžiagai panaudoti Andy Goldsworthy darbų pavyzdžiai iš https://andygoldsworthystudio.com/archive/.

Sukurti žemės meno kūrinį, skatinati mokinių dialogą su gamta.

Dieną prieš pamoką rekomenduojama mokiniams į dienyną nusiųsti straipsnio apie žemės meną nuorodą ir Andy Goldsworthy darbų pavyzdžius, kad į pamoką ateitų susipažinę su šia medžiaga. Nuoroda pateikta medžiagos plane, pavyzdžiai - pamokos medžiagoje.

ĮVADAS (15 min.). Mokytojas pasakoja apie žemės meną, pristato vieną iš jo pradininkų Andy Goldsworthy. Inicijuoja diskusiją apie žemės meną, analizuoja ir aptaria pateiktus Andy Goldsworthy darbų pavyzdžius.

PAGRINDINĖ VEIKLA. Ant A5 formato lapo kiekvienas mokinys užrašo žodį arba žodžių junginį, kas būdinga žemės menui. Iš žodžių sukuriamas ratas, kuriame yra žemės meno ypatybių sąrašas.
Mokiniai susiskirsto į komandas. Tam galima naudoti skirtingus augalų lapus: mokiniai, ištraukę vienodos rūšies lapus, sudaro komandą.
Savarankiškas vietovės tyrinėjimas, pasivaikščiojimas. Tikslas - komandoje išgryninti kūrinio idėją, surasti vietą ir darbui tinkamų gamtinių medžiagų.
Žemės meno kūrinio kūrimas.

UŽBAIGIMAS. Darbų ir idėjų pristatymai (20 min.).

Inovacijos ir dizainas

Senamiesčio seniūnija, Bernardinų sodas