motiejaus-kazimiero-sarbievijaus-vilnius_57_01701932520-953efe7e904eddd1386603a8f1c72cd2.jpg

Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus Vilnius

Pamoką sukūrė - Svetlana Vabinskiene
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Universiteto g. 3

Ar pažįstu Sarbievijaus Vilnių?

Pamokos metu mokiniai taps gidais ir, keliaudami po Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus atminimą saugančius objektus, supažindins su šia asmenybe savo klasės draugus.

Mokiniai iš anksto parengs pranešimus pagal gautą temą ir skaitys juos Sarbievijaus vietose: Vilniaus universitete ir kiemeliuose, prie Šv. Jonų bažnyčios. Užkopę į Taurakalnį, prisimins odėje „Pauliui Kozlovijui“ kuriamo Vilniaus paveikslo objektus ir interpretuos jų prasmes. Rašys poetui kolektyvinį laišką apie dabartinio Vilniaus panoramą, apibendrinimui parašys esė apie pamokos įspūdžius.

Pamoka ugdo pažinimo ir komunikavimo kompetencijas, lavina kūrybiškumą, ugdo pilietines nuostatas.

Iliustracijos šaltinis https://shorturl.at/hjAD1

Įtvirtinti žinias apie poeto Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus indėlį į Lietuvos kultūrą.

1. Sarbievijaus vietų lankymas ir pranešimų skaitymas:
- „Legendomis apipintas Sarbievijaus „Romos laikotarpis“. Lietuvos Horacijus“ - apie Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus veiklą VU. Prie Scraffito paveikslo VU Filologijos fakultete (dailininkas Rimantas Gibavičius).
- Apie Sarbievijaus kiemo istoriją Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kieme.
- Apie pamokslininką M.K. Sarbievijų - prie poeto portreto Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje (dailininkė Sofija Veiverytė).
- „Mes į kalną žalių Lukiškių kopsime...“ Mes šiandien pasakytume, kad kalno Lukiškėse nėra, o M. K. Sarbievijui jis buvo. Kur ši kalva? Trumpas paskojimas apie Lukiškių istoriją.

2. Vilniaus panorama Sarbievijaus „Odėje Pauliui Kazlovijui“. Odės vizualizacijos veiklos ant Taurakalnio.

3. Kolektyvinė kūrybinė veikla: kolektyvinio rašymo metodu kuriamas laiškas Motiejui Kazimierui Sarbievijui pavadinimu „Tikimės, kad XXI a. Vilnius jūsų nenuvils“. Kiekvienas mokinys rašo po 2-3 sakinius ir siunčia per klasės bendravimo programėlę (pavyzdžiui, „Teams“). Mokytoja stebi rašymo procesą, pataria ir koreguoja. Laiškas aptariamas, pasidalinama išgyventomis emocijomis.

4. Namų darbas. Parašyti pamokos įspūdžių esė „Vilnius – tai tekstas, kuris teberašomas ir šiandien“.

5. Vertinama sudėtiniu pažymiu.

Barokas. Motiejus Kazimieras Sarbievijus

Senamiesčio seniūnija, Universiteto g. 3