poetai-ir-daugiaveidis-ju-vilnius_57_01704358418-7a3f37c8027383a3679ef88c3ba0ffcb.jpg

Poetai ir daugiaveidis jų Vilnius

Pamoką sukūrė - Natalija Kozlovskaja
  • Lietuvių k. ir literatūra
  • Vilniaus miesto erdvės
  • 45 min

Ką regime skaitydami lietuvių autorių eilėraščius apie Vilnių?

Mokiniai, dirbdami grupėmis, iš pamokos medžiagoje pateikto sąrašo pasirenka ir išanalizuoja 2-3 lietuvių autorių eilėraščius apie Vilnių. Į sąrašą įtraukti skirtingų laikmečių, temų ir autorių eilėraščiai, atskleidžiantys skirtingus Vilniaus veidus.

Mokiniai atpažįsta pasirinktuose eilėraščiuose minimas Vilniaus miesto erdves ir grupėmis jas aplanko. Įamžina jas nuotraukose, sukuria foto albumus, kuriuos iliustruoja citatomis iš pasirinktų kūrinių.

Pamokos turinys paruoštas pagal projekto „Atrakink Vilnių“ ciklą.

Iliustracija iš https://shorturl.at/guNQ3

Susipažinti su lietuvių autorių lyrikoje apdainuotomis Vilniaus erdvėmis.

1. Dirbdami grupėmis, mokiniai pasirinks ir išanalizuos 2-3 lietuvių autorių eilėraščius apie Vilnių.
2. Skaitydami lietuvių kūrėjų eiles, atpažins pasirinktuose eilėraščiuose apdainuotas Vilniaus erdves, įamžins jas nuotraukose, sukurs foto albumus, atskleis meninio teksto idėją, nuotaiką.
3. Sukurtus kūrybinius darbus iliustruos citatomis iš pasirinktų poezijos kūrinių. Taip mokiniai argumentuos erdvės pasirinkimą.
4. Atliktus darbus pristatys klasei, komentuos pasirinktus meninius sprendimus, sies juos su kūrinių analize, lygins tų pačių pasirinktų eilėraščių frazių meninius kūrinius.
5. Apibendrindami atliktus ir pristatytus darbus, mokiniai atsakys į refleksijos klausimus.

Barokas. Romantizmas. XX a. II pusės lietuvių poezija

Senamiesčio seniūnija, Vilniaus miesto erdvės