geometrines-figuros-mus-supancioje-gamtoje_57_01701594980-21b351f1b2eb9c5344acc6a570dfbdc8.jpg

Geometrinės figūros mus supančioje gamtoje

Pamoką sukūrė - Žana Nikolajeva
  • Matematika,
    Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Bernardinų sodas
  • 45 min

Kas auga parke pažymėtame perimetre?

Pamokos metu mokiniai mokysis atpažinti medžius ir kitus gamtos objektus, geriau pažins geometrines figūras. Užduoties metu patys taps geometrinės figūros dalimi.

Pasikartos perimetro sąvoką, mokysis jį apskaičiuoti, nubraižyti brėžinį.

Mokiniai įtvirtins geometrijos ir gamtos mokslų žinias. Išmoks įgytas žinias pritaikyti praktikoje, apibendrinti ir daryti išvadas. Lavins darbo grupėje gebėjimus.

Pamoka gali vykti Bernardinų sode arba kitame miesto parke.

Iliustracijos autorė Monika Krilavičienė. Šaltinis: https://saugoma.lt/lt/objektai/objektai-bernardinu-sodas

Per praktines užduotis įtvirtinti geometrijos ir gamtos mokslų žinias.

1. Mokiniai atranda pažymėtoje teritorijoje geometrinę figūrą stačiakampį.

2. Parko teritorijoje mokiniai suranda stačiakampį. Jo kampus ir kraštines pažymi kaspinais. Suranda ir surašo pažymėtame stačiakampyje stačiakampyje augančius medžius.

3. Apskaičiuoja pažymėtos teritorijos perimetrą. Nubrėžia stačiakampį. Žaidžia: išsirikiuoja ir sukuria geometrines figūras.

4. Mokiniai prisimena ir įvardija medžių, kuriuos surado pažymėtame stačiakampyje, pavadinimus.

5. Diskutuoja, kaip apskaičiuoti stačiakampio perimetrą ne sąsiuvinyje, o didelėje parko erdvėje.

6. Kitą dieną, mokykloje, mokiniai apskaičiuos vadovėlio, lentos ir klasės perimetrus, pasidalins pamokos parke įspūdžiais.

Perimetras. Augalai

Senamiesčio seniūnija, Bernardinų sodas